Savcı avukat oldu

Savcı avukat oldu HSYK’nın yaz kararnamesinin ardından 4 yıldır yürüttüğü Alanya Cumhuriyet Savcılığı görevinden istifa eden Mehmet Aşıkoğlu, Alanya'da avukatlık bürosu açtı

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından 2009 yılında Alanya’ya atanan ve o tarihten beri Cumhuriyet Savcısı olarak Alanya Adliyesi’nde görev yapan Mehmet Aşıkoğlu artık avukat olarak Alanya’da hizmet verecek. Askeri savcı olarak askerlik görevini tamamlayan ve bir kamu bankasında çalışan Gözde Aşıkoğlu ile evlenen Mehmet Aşıkoğlu, avukatlık ruhsatını 14 Ağustos’ta aldı. Avukatlık ruhsatını almasıyla dava dosyası kabulüne başlayan Aşıkoğlu, adli tatilin sona ermesiyle birlikte Alanya Adliyesi arkasında bulunan ofisinin açılışını yapacak. Adaletin tecelli olmasına katkı sağlamayı sürdürecek olan Aşıkoğlu, güler yüzlü olması dolayısıyla görev yaptığı süre zarfından adliye çalışanları ve meslektaşları tarafından çok seviliyordu.

Antalya Barosu Alanya Temsilci Avukat Osman Doğan ise Alanya’da avukat sayısının 300’e ulaştığını belirterek "Avukat sayısındaki artış, Alanya’nın büyümeye devam eden bir şehir olduğunun göstergesi" dedi.

29 Ağustos 2013 , 17:44 tarihinde yayınlandı.
Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş

Yorumlar

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.