Eğitim Sigortası Nedir?

Eğitim Sigortası Nedir? Eğitim Sigortası ile, yaşam kaybı halinde çocuğunuza veya vasisine, belirlediğiniz tutarda ve sürede gelir ödemesi yapıyoruz.

Çocuğunuzun eğitimi, sizin için olduğu kadar bizim için de önemli!
Eğitim Sigortası ile, yaşam kaybı halinde çocuğunuza veya vasisine, belirlediğiniz tutarda ve sürede gelir ödemesi yapıyoruz. Böylece çocuğunuz, siz yanında olamadığınızda da, eğitimine ara vermeden devam edebilir.
Sadece siz değil; büyükanne, büyükbaba, teyze, amca, kısaca yakınlarınız da eğitim gören çocuğunuzu lehtar olarak gösterip bu sigortayı yaptırabilirler.

ÖZELLİKLERİ

18 ila 69 yaş arasında ve sağlıklıysanız, Eğitim Sigortası'ndan faydalanabilirsiniz.​

Sigorta süresi 1 yıldır ve her yıl yenileyebilirsiniz.
Eğitim Sigortası, yaşam kaybı teminatını içerir.
Teminat tutarını, sigorta başlangıç tarihinde beklenti ve tercihlerinize göre belirlersiniz.
Yaşam kaybı durumunda, başlangıçta belirlediğiniz 3 aylık ya da yıllık gelir tutarını, gelir alma süresince lehtar olarak belirlediğiniz çocuğunuza veya vasisine öderiz.
Gelir alma süresini, 1 ila 20 yıl arası belirleyebilirsiniz.

Vergi avantajı:

Kendiniz, eş ve küçük çocuklarınız için yaptığınız ödemelerde ödediğiniz primin tamamını; primi ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15'ini ve asgari brüt ücretin yıllık tutarını geçmemek koşuluyla, içinde bulunduğunuz aydaki vergi diliminize göre %15 ila %35 arasında değişen oranlarda gelir vergisi matrahınızdan indirebilirsiniz.

Vergi indirimi ve uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Anlaşmalı sağlık kuruluşlarında indirim: 

Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmanız durumunda, anlaşmalı olduğumuz sağlık kuruluşlarına başvurabilir, indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Ödemeler

Prim tutarınız, yaşınıza ve teminat tutarınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Primlerinizi yıllık, 6 aylık, 3 aylık veya aylık olarak ödeyebilirsiniz.
Ödeme tutarınızı ABD doları veya avroya endeksli olarak belirleyebilirsiniz. Ödemeleriniz ödeme tarihinizdeki TCMB döviz alış kuru üzerinden TL olarak tahsil edilir.

Anlaşmalı sağlık kuruluşlarında indirim: 

Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmanız durumunda, anlaşmalı olduğumuz sağlık kuruluşlarına başvurabilir, indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz

EĞİTİM Sigortası hakkında bilgi almak ya da poliçe yaptırmak için uzman kadrosuyla Türkiye'nin her yerinde hizmet veren MERKA Anadolu Sigorta Acenteliği'ne aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Tel       : 0212 542 59 58- 0212 570 12 87

Faks     : 0212 570 47 61

E-posta : merka@merkasigorta.com

30 Ocak 2016 , 20:31 tarihinde yayınlandı.
Facebook'ta paylaş Twitter'ta paylaş

Yorumlar

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.