Sigorta Şikayetleri

ibrahim (2013-01-31 19:47:19)

sigortam ödenmiyor

öncelikle merhaba ben 25 yaşındayım bursa/yenisehir de yasıyorum bursa nın yenısehır ılcesınde bulunan gulec ızgara salonunda 8 yıldır sigortasız olarak calısıyorum işten cıkartılıcam dıyede şikayet edemıyorum denetlemeye geldiklerinde de patron yardın etmeye geliyor diyor ne yapıcam bılmıyorum orda calıstığmı kanıtlayıp dava acıp hakkımı almak istiyorum ne olur yardımcı olun bu yazımı öneme alın.

Sedat T. (2012-07-09 10:22:37)

AKSİGORTA Hasarı Ödememek İçin Mahkemeye Aslı Olmayan Delil Sundu!

AKSİGORTA Hasarı Ödememek İçin Mahkemeye Aslı Olmayan Delil Sundu! Adana'da Medikal, Kozmetik ve Doğal ürünler satışı yapan H*** B**** isimli vatandaşımız, iş yerini ve iş yerindeki tüm malları her türlü risklere karşı Aksigorta Şirketine bağlı Aksigorta Çıtak Acentesi iş yerine gelerek iş yerindeki emtiaları, mallara ait faturaları inceler ve tutmuş olduğu raporu Aksigorta Adana Bölge Müdürlüğüne bildirdikten ve onayı alındıktan sonra poliçesi düzenlenerek teslim edilir. Aradan epey bir zaman geçtikten sonra maalesef iş yeri yanmıştır. Durum Aksigorta Şirketine bildirilir, İstanbul'dan görevlendirilen H*** A*** E****isimli eksper olay mahalline gelerek yapmış olduğu çalışmaları yasal bir çalışma gibi göstererek, hasar gören ve görmeyen tüm malların atılmasını sağladıktan sonra, ki buna delil karartma veya yok etme denir. Amaç sonraki günlerde mağdur bazı şeyleri ispatlamasını engellemek ve nitekim öylede oldu. Hasar ödenmemiş ve mağdur hakkını mahkemelerde aramaya başlar. Adana 3. Asliye Ticaret Mahkemesinde dava devam ederken mahkemeye sigorta şirketi yazılı bir beyanı delil olarak sunar ama bu delil maalesef sahte bir delil çıkar. Mahkeme halen devam etmekte. Mağdur, mağdur olduğu gibi hakkını arayabilmesi için avukat, mahkeme vs masrafları çekmek zorunda. Parası yoksa dava düşer. Acaba sigorta şirketlerinin bazıları, poliçe düzenlerken hasar ödememek üzerine mi hazırlanıyor? İnsanların sigortalı bir yaşam sürmelerinin önünde en büyük engel işte budur. Sigorta şirketlerinden yakınan, hakkını alamayan, mağdur edilen o kadar vatandaş var ki.

Ceyda Düvenci (2011-09-29 07:01:46)

Ceyda Düvenci’nin sigorta isyanı

5 sene boyunca ödediği sigortadan yararlanamadığını ve parasını geri istediğini söyleyen ünlü oyuncu Ceyda Düvenci, Twitter’da böyle isyan etti… -Bu sigorta isi dolandiriciligin ta kendisi kaza policesiymis senelerce ode cöp. Kime gidiyo bu paralar acaba - American life tebrikler police satarken en sevimli iptali istenince odenen para iade edilemez... Vay be - Hanimlar american life kaza ve hastalik policelerinde kadin hastaliklari dahil degil haberiniz ola - Ben derim ki coook iyi incelediginiz saglik sigortasi ve birikim sigortasi disinda hiiicc sigorta yapmamali - @dryvrl iptalini isteyince hic kullanmadigim para nerde peki geri alamadigim o para ne oluyo cöp :( - Herkes tabii ki meslegini savunacak ve koruyacak ben tuketici olarak magdur oldugum konu basligini dile getiriyorum bu hakkim -Bireysel ustune alinmak ne demek pek anlamadim sigortacilar dolandirici demedim ki - American life'in kaza ve hastalik policesinin carpikligindan bahsediyorum - Hic kullanmadigin bir para police iptalinde neden geri verilmez soru budur??? - 78 gun yattim hastanede dedigin zaman da kadin hastaliklari dahil degil deniyo. - Odedigim parayi geri istiyorum deyince de birikim sigortasi degil bu deniyo... - O zaman 5 sene odenen para nerde soru bu? Tabii ki gecmis olsun bir bardak soguk su

poyrazz34 (2011-09-27 15:36:10)

TEB Konut Sigortası Yaptırmak İstemiyorum!

Bankanızdan 2009 yılında 8 yıl vade ile konut kredisi kullandım. Kredi kullandım tarihte 8 yıllık hayat sigortası yaptırdım. Her yıl konut sigortası yaptırmam gerektiği söylendi. 2009 ve 2010 yıllarında konut sigortası (benim evim sigortası) yaptırdım. Belli bir araştırmadan sonra öğrendim ki konut sigortası ( benim evim sigortası) zorunlu değil, isteğe bağlıymış. 20 Ekim 2011 tarihinde süresi bitecek ve bittikten sonra ve bundan sonraki yıllarda konut sigortası yaptırmak istemiyorum. İsteğim dışında ismime poliçe düzenlenmesini istemiyorum. Gereğinin yapılmasını rica ederim.

vedat yıldırım (2011-09-27 15:35:21)

EURO SİGORTA Ödemem Halen Yapılmadı!

73890 dosya numaralı hasar dosyamın ödemesi hakkında her aradığımda dosyanız incelemede deyip geçiştiriyorlar telefonla araya araya usandım artık. Aracın parçaları sigortadan tedarik olarak gönderildi eksik parça geldi. Bende eksik olan parçayı kendi cebimden alarak fatura ettim. Müşterim mağdur olmasın diye buna rağmen, ödeme konusunda bir aciliyet göstermiyorlar.

Çetin Çalışkan (2011-09-27 15:03:37)

Amerika'dan şikayetçiyim

Bütün dünyayı karıştırıp sonra da iyi abi ayakları yaptığı için Amerika'dan şikayetçiyim.

Cenk Hammurabi (2011-09-26 12:32:32)

ERDEM HASTANESİ Personel Yetersiz!

Yaklaşık 3 ay önce doğum yaptım Erdem Hastanesi'nde 2. doğumumdu ilkinde memnun kalmıştım ama yanılmışım kadın doğum doktorum hariç. Kendisinden çok memmun kaldım, harikaydı ama doğum sonrası hemşireler özellikle de yeni doğan hemşireleri çok saygısızdılar. 3 çoçuk doğurmuş 2.torun sahibi anneme söyledikleri gerçekten sancılar içinde beni çileden çıkardı. Bilgilendirme yapmıyorlar yüzler asık. Çoçuk doktorlarınız da gerçekten yetersiz acilen kadronuzu gözden geçirseniz iyi edersiniz. Artık tavsiye listemde değilsiniz ve çoktan başka hastaneye geçtim.

Ali Ekşi (2011-09-26 12:30:08)

AK SİGORTA Kimse Yardımcı Olmadı!

Aracım Rize'de selin içinde kaldı, hemen Ak Sigortayı arayıp çekici istedim. 3 saat bekledikten sonra bir çekici geldi ve ne yazık ki gelen çekicinin de çekme aparatı bozukmuş. Sağolsun akıl verdi, sular çekilince gelip çekebilirmiş. Daha sonra tekrar, hizmet veremedikleri hizmet numarasını aradım. Belki 10 kez aracım sular içinde yardım edin dedim, ama derdimi anlatacak bir kişi bulamadım ve her konuştuğum plakanızı verin biz sizi ararız dedi ve aramadı. Ak sigortayı ilgili,iyi hizmet veren bir sigorta şirketi zannediyordum, ama malesef yanılmışım. Şimdi ne mi oldu, arabayla birlikte kaderimize boyun eğdik. O sular altında, bende sırılsıklam otel de bekliyoruz inşallah Ak Sigortadan biri gelirde arabayı çeker.